Barcelonainfo.pl => przewodnik po Barcelonie i okolicy    Witamy w sobotę, 13 lutego 2016

Barcelona: Podróż samolotem

Samolotem

Najkrócej mówiąc: warto. Nawet zdecydowanie warto. Ceny wcześnie zarezerwowanych biletów lotniczych do Barcelony potrafią być nawet dwukrotnie tańsze niż bilety na autobus na taką samą trasę. O pociągach już nie wspominając. A jednocześnie – czas przelotu jest 10 do 15 razy krótszy niż podróż autobusem, samochodem lub pociągiem. Same zalety.

Przykładowo: mamy maj. Na stronie bilety.air-europa.pl sprawdzamy przeloty z Warszawy do Barcelony i z powrotem. Odlot – jutro, czyli bilety zabukowane na ostatnią chwilę, powinny więc być drogie. Tymczasem, wyszukiwarka pokazuje nam cenę: 524.61 PLN. Odlot z Warszawy 15:10, przylot do Barcelony 18:10. Zaledwie 3 godziny podróży, a cena niższa od biletu autobusowego linii Intercars (599 PLN), który do celu jedzie prawie 50 godzin. Jeszcze lepiej wygląda powrót – bilet z Barcelony do Warszawy kosztuje 437.17 PLN. Cena w obie strony: 1028.94 PLN to całkowity koszty przelotu łącznie z podatkami, opłatami i kosztami obciążenia karty kredytowej. Linie lotnicze: ClickAir.

Jak często można polecieć? Z Okęcia, wspomniany ClickAir odlatuje we wtorki i soboty. Codziennie z Warszawy do Barcelony można polecieć LOT-em. Połączenia z Barceloną ma również Poznań (Ryanair), Wrocław (Ryanair) i Katowice (Wizz Air). Do Hiszpanii można lecieć również z Gdańska, ale wtedy portem docelowym jest Alicante (kod IATA to ALC, linie: Ryanair), oddalone od Barcelony aż o 550 km, więc „troszkę” mija się to z celem.

Copyright © 2005-2011 Hostele.pl & Webmedia Group Ireland